SEO optimalizácia

Okrem iného sme aj SEO firma, ktorá poskytuje optimalizáciu pre Vaše web stránky, čo Vám zabezpečí vyššie pozície vo vyhľadávačoch a tým pádom aj vyšší počet návštevníkov a následnú návratnosť investície. Prilákajte Vašich zákazníkov vďaka našim SEO riešeniam.

Čo je to SEO optimalizácia?

SEO tzv. optimalizácia pre vyhľadávače je eso v rukách každého hráča, ktorý si stavia úspech na trpezlivosti a vytrvalosti. Vo svojom slova zmysle je to marketingový ťah, ktorý má za úlohu dostať web stránku na popredné miesta vo vyhladávčoch ako je Google, Yahoo, Bing a mnoho dalších. Zmenou kľúčových slov či fráz Váš web dostáva úplne inú, vzácnejšiu hodnotu, ktorá sa odráža na vyššej návštevnosti stránok, ktorá je následne dostupná širokej verejnosti ako i vo vyššom počte potencionálnych zákazníkov, pre ktorých je online web určený. Preto je viac než dôležité, aby text zobrazujúci sa na Vašej stránke bol originálny a nekopírovaný, s vhodným výberom kľúčových fráz.

SEO optimalizácia pre vyhľadávače, z angl. Search Engine Optimisation, vo svojom slova zmysle znamená isté prispôsobenie sa obsahu webovej stranky. Jednoduchým príkladom môže byť, ak vlastníte svadobný salón v Bratislave, stačí ak niekto v Google vyhľadávači, ktorý je na Slovensku ako i vo svete najpoužívanejší, vyhľadá slovné spojenie “svadobný salón Bratislava” a váš web sa zvyčajne objaví v prvých desiatich pozíciach, t.j na prvej strane vyhľadávača.

Hoci SEO optimalizácia pre vyhľadavace môže trvať až pár mesiacov, keďže to nie je kampan zvládnutá počas jednej noci, dokáže priniesť zaslúžené ovocie, v prípade, že sa robi správne. Presným opakom môžu byť chybné kroky, ktoré môžu viesť až k fatálnym výsledkom ako napr. že sa web stránka doslovne strati v obrovskom množstve vyhľadaných výsledkov.

Na základe týchto poznatkov treba byť veľmi opatrný pri výbere profesionálov, ktorí s SEO majú skúsenosti. Online svet je plný konkurencie a nie každý dokáže doručiť zaručene pozitívne výsledky ako i spokojnosť klienta súčasne. SEO optimalizácia môže byť dosiahnutá cez etické tzv. white hat techniky alebo neetické, black hat techniky. Zatiaľ čo etické techniky dodržujú pravidlá stanovené podmienkami služieb vyhľadávačov, tie neetické – black – sú v rozpore s pravidlami a často zneužívajú prácu iných ako i bezpečnostné nedostatky na cudzích webových stránkach.

Tak ako sa nepretržite mení online svet, jeho využívanie, zjav a celkové účely, tak i za posledné roky Google zmenil spôsob, ktorým rozhoduje či je vaša web stránka vhodná pre vyhľadané slovo. Taktiež pravidelne zverejňuje novinky, tzv update-y, ktoré spôsobujú veľké straty mnohým webovým stránkam, ktoré sa držia na popredných miestach vo vyhľadávačoch. Avšak poctivou a čistou optimalizáciou sa dá dosiahnuť veľa.

JH webstudio ručí za svoje skúsenosti použivaním jedine tzv. bielych etických techník SEO, ktoré zaručia dlhodobe pozitívne výsledky nie len vašej web stránke, vášmu biznisu, ale taktiež zaručí, že vaša web stránka nebude v blízkej budúcnosti poškodená žiadnymi Google update-mi a tým pádom si udrží svoju poprednú pozíciu.

On-site optimalizácia

Optimalizácia na web stránke znamená správne nastavenietagov, ktoré zobrazujú názov web stránky hore v ľavej časti prehliadača. Ďalej sú to tzv. meta tagy, ktoré sú čítané prehliadačmi – všetko toto vizuálne neovplyvní Vašu web stránku. Samotný text nesmie byť skopírovaný z iných zdrojov, musí byť jedinečný a obsahovo správny taktiež.

Off-site optimalizácia

Optimalizáciou mimo web stránky sa hlavne rozumie tzv. link building, t.j. vytváranie odkazov na Váš web.