Vývoj a dizajn mobilných web stránok

Mobilné telefóny už dávno nie sú záležitosťou len teenagarov či nekonečného zoznamu vianočných darčekov. Práve naopak. V súčasnosti zohrávajú neodmysliteľnú úlohu v komunikácii, tvorení biznisu či plánovaní si pracovných stretnutí. Majú viac funkcii, než človek dokáže za jeden pracovný týždeň využiť. Preto na základe očakávaní a náročnosti dnešnej doby sú aj mobilné telefóny prispôsobené k náročnosti svojich užívateľov; od školákov cez obchodníkov až po podnikateľov.

Webová stránka je samozrejmosťou po tieto dni pre každého podnikateľa, firmu či jednotlivca. Je to nástroj, ktorý umožňuje online reprezentáciu osobnosti v čo najlepšom svetle ako i šírenie Vášho dobrého mena. Avšak málokto považuje za dôležité tzv. mobilné web stránky, ktoré nie sú nijak totožné s tými, ktoré sa zobrazujú na vašej počítačovej obrazovke. Aspoň v štruktúre fungujú úplne inak, hoc hlavná pointa zostáva stála. A práve v tomto bode dochádza k najčastejším omylom. Hoci prakticky je možné zobraziť každý web na mobilnom telefóne, vizuálna stránka je len ťažko porovnateľná s originálom. Dizajn mobilných web stránok je totižto stavaný tak, aby sa pre príjimateľa zobrazili len tie najdôležitejšie časti a informácie, ktoré sú poskytnuté rýchlo a efektívne. Hlavným účelom nie je nič iné, než najrýchlejšie a najjednoduchšie poskytnutie dostatočného množstva prehľadných informácii. Pozitívne ohlasy a fakty hovoria vo veškerý prospech.

Rýchly vývoj mobilných webov bol v súčasnosti demonštrovaný ako dôležitá položka modernej doby, kde čoraz viac ľudí využíva prístup na internet z mobilného telefónu či už pri čakaní na vlak, autobus alebo pri urgentnom vyhľadaní požadovaných informácii. Neexistujú žiadne dané obmedzenia, na základe ktorých by váš web nemohol byť navštívený v akúkoľvek hodinu, na akomkoľvek mieste a cez akýkoľvek novodobý výdobytok. Je viac než pravdepodobné, že za jeden rok v blízkej budúcnosti bude viac ľudí preferovať rýchlejší prístup na internet cez mobilné príslušenstvo než počítač či laptop.

Pri zvážení, či sú mobilné web stránky nepodstatným doplnkom k Vášmu webu, treba prihliadať na pár základných faktov; či sa web zobrazuje na mobilnom displeji správne a či je text priehľadny a čitatelný. S presnosťou môžme tvrdiť, že všetky tieto faktory nie sú zdaľeka porovnateľné s počítačovou obrazovkou, keďže dizajn mobilných web stránok je stavaný na úplne iných hodnotách a cieľoch. Tak ako nie každá počítačová obrazovka je rovnaká, tak nemôžme porovnávať rozmery s displejom mobilného telefónu.

Stojíme si za presvedčením, že nič z terajšej novodobej éry nie je hodne podceňovania. Vývoj mobilných webov sa vďaka uponáhľanej dobe stal neodmysliteľnou súčasťou každého začínajúceho či dobre rozbehnutého biznisu nie len na Slovensku ale i vo svete. A keďže JH webstudio sa snaží svojim klientom priniesť len to najlepšie z najlepšieho, ponúkame dizajn mobilných webových stránok so všetkým čo k tomu neodmysliteľne patrí.