CMS Redakčný systém

Redakčný systém je web aplikácia, ktorá Vám umožní aktualizovať Vašu web stránku bez akýchkoľvek poplatkov. Na konci projektu Vám odovzdáme prihlasovacie údaje do Vášho CMS systému a tiež Vám vysvetlíme, ako ho používať. Je to skvelý nástroj, pretože nie je potrebné, aby ste mali zručnosti s počítačmi alebo znalosť kódovania. Všetci vieme, že web stránka by mala byť aktuálna na to, aby bola úspešná, preto každý náš projekt obsahuje CMS systém! Či už chcete pridať obrázky, text alebo podstránky – toto všetko a oveľa viac si môžete spraviť sami.

V dlhšom časovom období Vám tento systém ušetrí veľa peňazí, ale aj času, pretože si viete všetky zmeny spraviť sami, ktoré sa prejavia hneď po tom, ako odošlete dáta. Ak si nebudete istý, ako niečo urobiť, kľudne nás kontaktujte, radi Vám pomôžeme – my totižto odpovedáme na Vaše podnety, aj keď už projekt bol dokončený.

Po tom ako JH webstudio úspešne dokončí webovú stránku a odovzdá ju do Vašich rúk, stávate sa jej jediným majiteľom, pánom a správcom. Na to, aby ste ju dokázali udržovať úspešnú a konkurencii dokazujúcu rešpekt, je dôležité jej venovať dostatok pozornosti a času, t.j udržovať ju vždy aktuálnu. Aby ste týchto zopár krokov mohli úspešne zvládnuť, náš tím Vám odovzdá prihlasovacie údaje do tzv. CMS redakčného systému. Skratka CMS pochádza z angl. Content Management System, ktorý umožňuje aktualizovať web stránku bez akýchkoľvek extra poplatkov či navýšení. Hoci na prvé počutie to môže znieť komplikovane, odstrašujúco a nesúce príliš veľku zodpovednosť, všetko Vám bude do posledného detailu nami vysvetlené. Ak je potrebné, tak i niekoľkokrát.

Len vopred zdorazním, že každý projekt, na ktorom malo JH webstudio česť pracovať a viesť obsahoval CMS system tak, aby spravovanie stránky po našom vzdialení sa bolo čo najmenej komplikované pre našich klientov.

CMS redakčný systém je v podstate web aplikácia, pri ktorej nie sú potrebné žiadne profesionálne zručnosti či už s počítačmi alebo v tom horšom prípade, s kódovaním. Jednoducho a len v pár krokoch si pridáte obrázky, podstránky či zmeníte text. Zmeny na Vašom webe sa prejavia v okamihu ako odošlete všetky požadované dáta na zmenu.

Medzi najlepšie a najpoužívanejšie CMS systémy, na základe ktorých funguje väčšina online web stránok sú Joomla a WordPress. Hoci obe tieto online platformy slúžia k vytváraniu online webov a sú voľne dostupné pre široké publikum, rozlišujú sa v pár základných bodoch.

WordPress je bez pochýb podľa nášho názoru najlepší systém pre tvorbu blogov avšak za posledné roky sa vyvinul do takých rozmerov, že dnes už má široké spektrum využitia a neobmedzenú podporu užívateľov ako i najjednoduchšie ovládanie spomedzi všetkých redakčných systémov. Výsledkom je vyžadujúca minimálna doba na to, aby ste sa ho hravo naučili používať. Navyše je úplne zadarmo, preto mu jeho obľúbenosť a popularitu nemožno uprieť. To však vôbec neuberá na jeho kvalitách. Práve naopak.

Hoci rozdiely medzi WordPress a Joomla sú minimálne, mnohým klientom robí obtiažne sa rozhodnúť, pre ktorý z týchto dvoch možností ísť. Keďže doba a technika plynie rýchlejšie než kedykoľvek predtým, konkurencia je založená len na osobnom výbere klienta a reklami akú vie daný redakčny systém ponúknuť.

Joomla je sama o sebe elegancia, ktorú skrýva vo svojom dizajne, jednoduchosti a priateľskom používaní. Navyše je rovnako kvalitná a obľúbená ako WordPress, ponúkajúca funkcie od vytvorenia kvalitnej webovej stránky až po e-shop. Tento redakčný systém je vo svojom slova zmysle alternatívou WordPress-u, ktorému nemožno odoprieť prvenstvo vo vytváraní blogov, zatiaľ čo Joomla sa viac radí k tvorbe webovej stránky.

Po dlhšom časovom období Vám jeden z týchto redakčných systémov ušetrí nie jeden cent či hodinu z Vášho nabitého denného programu. Ak by ste si však zhodou okolností neboli istý zmenami, ktoré by ste si priali vykonať alebo by ste mali pochybnosti v technických záležitostiach, budeme radi ak nás kontaktujete a s ochotou Vám zodpovieme akékoľkvek otázky či dopomôžeme k vytvoreniu Vášho cieľa.